Firmamız ilk olarak 1972 yılında tarım sektörüne hizmet amacıyla, Akpınar Ticaret olarak kurulmuştur. 1997 yılına kadar, pek çok uluslararası firmanın Konya bölge bayiliğini en başarılı şekilde yürüterek kısa zaman da Türkiye tarım sektörünün önemli kuruluşları arasına katılmıştır. Yaklaşık 48 yıldır, çiftçi ile omuz omuza çalışan Akpınar Ticaret, üreticinin istek, şikayet ve tarım sektöründen beklentilerini doğrudan inceleyebilmiştir.

Tarım sektöründe ki uygun fiyatlarda ve dünya standartlarında ürün yetersizliğini fark eden kuruluşumuz, bu eksikliği gidermek amacıyla üretim sektörüne girmenin zamanı geldiğine karar vermiş ve 1997 yılında AKONA Irrigation Systems’i kurmuştur. Uzun yılların verdiği deneyim ile üretim, AR-GE, yurt içi ve yurt dışı pazarlama alanlarında azimli ve başarılı çalışanları sayesinde kısa zamanda Türkiye’de sektörünün lideri olmuştur. Bugün, Türkiye’nin en kaliteli yağmurlama başlıkları, yağmurlama sulama ek parçaları ve damla sulama ürünleri AKONA tarafından üretilmektedir.

Kalitemizden asla taviz vermemek ve ürün kalitemizin devamlılığını sağlamak amacıyla, ürünlerimiz üretim aşamasının her basamağında testlere tabi tutulmaktadır. Bununla birlikte müşterilerimizin mağdur olmaması ve ürünlerimizin en doğru şekilde uygulanabilmesi için satış sonrası hizmetlerimize büyük önem vermekteyiz.

Yağmurlama başlıkları sektöründe önemli bir pay kazanan AKONA, Türkiye’nin en güvenilir ve uzun ömürlü ürünlerini ürettiğini kanıtlamıştır. 200’ü aşkın bayisiyle müşterisinin her zaman en yakınında bulunarak ihtiyaçlara uzman kadrosu ile en kısa zamanda profesyonel çözümler sunmaya devam etmektedir.

Yeniliğe, yüksek kaliteye ve çiftçiye uygun fiyatlarda ürün üretebilmeye büyük önem veren kuruluşumuz, müşterisinin taleplerine en kısa zamanda ve en başarılı şekilde karşılık vermeği kendisine misyon edinmiştir. “Yarın daha iyisini yapmalıyız” diyerek yola çıkan kuruluşumuz, bünyesinde bulundurduğu ileri teknoloji laboratuarı, gelişmiş deney cihazlarının bulunduğu AR-GE departmanı ve tarım sektöründe ki en başarılı uluslararası şirketler ile olan ilişkisi sayesinde sektör de ki en son teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, kendine özel tasarım, teknoloji ve know-how’ıyla üretim yapmaktadır.

Dünya standartlarını yakalayan firmamız, uluslararası sulama sektöründe de hızla yoluna devam etmektedir. AKONA son yıllarda yapmış olduğu uluslararası atılımlar sayesinde dünya piyasasında kalitesi ile başarısını kanıtlamış ve aranan marka haline gelerek pek çok ülkeye ürünlerini ihraç etmektedir.

Toprağınızın verimliliğini sanatımız ile artırıyoruz…